Noć muzeja u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu 2020.

Sažetak programa u Noći muzeja
Udruga Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine sa sjedištem u zgradi Opće pučke škole u Šenkovcu u 15. Noći muzeja istaknut će značaj zgrade Opće pučke škole u Šenkovcu sagrađene 1903. godine te njezinu prosvjetiteljsku i kulturnu ulogu proteklih 117 godina.

18.00 – 18.30

“117 GODINA POSTOJANJA ZGRADE OPĆE PUČKE ŠKOLE U ŠENKOVCU, 1903. – 2020.”
Izložbu “117 godina postojanja zgrade Opće pučke škole u Šenkovcu, 1903. – 2020.” uz stručno vodstvo fotografija i arhivske građe predstavit će Jasna Horvat, mag.prim. educ.

18.30 – 19.00

KULTURNO – UMJETNIČKI PROGRAM KUD – A MIHOVILA KRUŠLINA
Kulturno – umjetnički program u izvedbi KUD- a Mihovila Krušlina, Šenkovec

19.00 – 19.30

DOKUMENTARNI FILM O DESETOGODIŠNJEM DJELOVANJU UDRUGE IVANA PERKOVCA – ZA OČUVANJE KAJKAVSKE IKAVICE I PROMICANJE ZAVIČAJNE KULTURNE BAŠTINE
Dokumentarni film o desetogodišnjem djelovanju Udruge Ivana Perkovca – za očuvanje kajkavske ikavice i promicanje zavičajne kulturne baštine sa sjedištem u zgradi Opće pučke škole u Šenkovcu.

19.30 – 20.00

ODRŽIVI RAZVOJ KULTURNOG TURIZMA U OPĆOJ PUČKOJ ŠKOLI U ŠENKOVCU
Stručno predavanje “Održivi razvoj kulturnog turizma u Općoj pučkoj školi u Šenkovcu”, Sanja Rajter, dipl. oec.

20.00 – 22.00

“ŠKRINJICE S BLAGOM”
Radionica izrade “Škrinjica s blagom” u salvetnoj tehnici i umijećem izrade kinča pod vodstvom članica udruge.

22.00 – 00.00

RAZGLED STALNOG POSTAVA UDRUGE IVANA PERKOVCA.
Razgled stalnog postava Udruge Ivana Perkovca i likof.