LOKALNE ZAJEDNICE KAO ČUVARI BAŠTINE

Zahvaljujući brojnim generacijama u proteklih gotovo pola stoljeća i svim naporima koje su s ljubavlju ulagali u njegovanje svojega materinskoga govora – kajkavske ikavice te zahvaljujući svim aktivnostima koje su poduzete u osnovnoj školi i u različitim udrugama, 20. rujna predstavljeni smo zajedno s još tridesetak hrvatskih projekata na Izložbi pod nazivom “Lokalne zajednice kao čuvari baštine” u Muzeju Mimara u Zagrebu! U okviru Dana europske baštine koje priprema Ministarstvo kulture ukratko je opisan naš rad i programi, a posebno napor koji smo uložili u istraživanju, izradi i objavljivanju prvog cjelovitog rječnika zaštićenog govora u Hrvatskoj!