Kinč na 52. Festivalu kajkavske popevke u Krapini

Na poziv naše prijateljice Edita Goluban i Udruge Zlatno srce i Udruga Ivana Perkovca je zajedno s još nekoliko udruga iz Hrvatskog zagorja, sudjelovala u izradi kinča (umijeća izrade tradicijskog cvijeća i ukrasa od krep papira i žice koje je zaštićeno hrvatsko nematerijalno kulturno dobro). Radionice kinča u Staroj školi u Šenkovcu vodila je naša članica Dunja Thamm. Na 52. Festivalu kajkavskih popevki u Krapini uživali smo u ljepoti, izvornosti i originalnosti ukrašene scene te bili ponosni na dobro odrađen posao. Zahvaljujući ovome projektu, kinč je predstavljen i široj javnosti jer je festival prenosila i HRT.